STN a sklo displeja LCD

STN a sklo displeja LCD

Super Twisted Nematic (STN) LCD aj Twisted Nematic LCD byť riadený čas multiplexované spôsobom zvýšiť Zobraziť informácie, ktoré sú obmedzené z hľadiska znížená kontrastná a obmedzené pozorovacie uhly. Dosiahnutie vysoko združovacie displeje, super twist technológia je...

Podrobnosti o produkte

Super Twisted Nematic (STN) LCD

Hoci Twisted Nematic LCD byť riadený čas multiplexované spôsobom zvýšiť Zobraziť informácie, sú obmedzené z hľadiska znížená kontrastná a obmedzené pozorovacie uhly. Na dosiahnutie vysoko združovacie displeje, super twist technológie je využívaná.

Super Twisted Nematic LCD majú twist, ktorý je väčší ako 90°, ale menší ako 360°. V súčasnosti väčšina STN displeje sú vyrobené s twist medzi 180° a 270°. Vyššia twist uhly príčinou strmší prah kriviek, ktoré dohromady vypne napätia a bližšie. Strmší prahov umožňujú multiplexu sadzby väčšia ako 32 dosiahnuť.

U tohto typu displeja, LC materiál prechádza väčší než 90° twist z dosky na dosku; typické hodnoty v rozmedzí 180° až 270°. Polarizátory v tomto prípade nie sú namontované paralelne z LC na povrchu, ale skôr v niektorých uhloch. Bunky, preto nefunguje na svetlo "Hlavná" zásada, ako Twisted Nematic LCD obrazovky, ale na princípe birefringence. Postavenie polarizátory, hrúbka kyvety a birefringence LC sú starostlivo vyberané, aby výsledkom určitej farby v stave "off". Spravidla je to žlto-zelené maximalizovať kontrastný pomer. LC v bunke je "super skrútený" ktoré vám poskytne možnosť využiť vysokú mieru multiplexu. Zvyšovaním twist LC molekúl v strede vrstvy sú zarovnané použité elektrické pole menšie zmeny v napätí. To vedie k veľmi strmé prenos vs. krivka napätia, umožňujúce maximálne 240-line multiplexovanie.

STN technológie prichádza v dvoch colorations, zelená STN a STN striebro. STN-zelená má tmavo fialová / čierna znakov na zelenom pozadí. STN-Silver má tmavo modrá / čierna znakov na strieborné pozadie. Aj keď jeho cena je na strednej úrovni, ale má veľmi dobrú vizuálnu kvalitu. Kontrast je podobná TN technológia.


Dvojica:HTN LCD displej sklo Ďalšie:

Vyšetrovanie