TN LCD displej sklo

TN LCD displej sklo

Twisted Nematic (TN) TN LCD displeje majú 90° alebo menej twist (rotácia molekúl z jednej rovine displeja na druhú). Všetky pasívne direct drive, aktívnou matricou a najviac pasívny nízkej úrovni (x2 x32) združovacie LCD majú 90 ° twist. Základné Twisted Nematic (TN) LCD...

Podrobnosti o produkte

Twisted Nematic (TN) LCD

TN displeje majú 90° alebo menej twist (rotácia molekúl z jednej rovine displeja na druhú). Všetky pasívne direct drive, aktívnou matricou a najviac pasívny nízkej úrovni (x2 x32) združovacie LCD majú 90 ° twist.

Základné Twisted Nematic (TN) LCD sa skladá z vrstvy materiálu tekutých kryštálov podporovaný dvoma sklenenými doskami. Materiál tekutého kryštálu je zmes dlhé, valcovité tvare molekuly rôznych elektrických a optických vlastností, v závislosti od smeru.

Na vnútorných povrchoch sklenené platne sú transparentné elektródy, ktoré sú vzorované tvoriť požadovaný vizuálny obraz. Vnútorné povrchy sú potiahnuté polymér, ktorý sa trela tak, že materiál tekutého kryštálu jednej hladine leží kolmo k druhej. Vo filme z tekutých kryštálov, molekuly tvoria 90° twist.

Na vonkajšom povrchu skla dosky polarizátory sú umiestnené tak, aby boli rovnobežne s tekutými kryštálmi orientácie a kolmo k sebe. V stave "off" svetla vstupujúceho do prvého polarizátora riadi twist vrstvu kvapalných kryštálov na druhom polarizátor, prostredníctvom ktorého sa prenáša. Bunka je pod napätím, LC materiáli je zosúladená s elektrického poľa. svetlo vysielané prostredníctvom prvého polarizátora je blokovaný druhý polarizátor, tvoriace tmavý obraz. Účinok môže byť zrušená Ak polarizátory sú umiestnené paralelne vedľa seba a je tvorená svetlo obraz na tmavom pozadí.

Technológia TN prichádza v jednom sfarbenie; je to čierne znaky na šedom pozadí. To je najlacnejšia, ale má najnižšiu vizuálnu kvalitu, predovšetkým pozorovací uhol.


Dvojica:Segment displej LCD modulov Ďalšie:HTN LCD displej sklo

Vyšetrovanie